داستان یک مسیر ۱۵ ساله - سال پانزدهم و مسیری متفاوت

مشاهده

حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزیدگان خلاق جشنواره وب و موبایل ایران

دبیر کارگروه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق مطرح کرد:
حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزیدگان خلاق جشنواره وب و موبایل ایران

مهندس سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از همکاری و حمایت این ستاد با جشنواره وب و موبایل ایران و پذیرش برگزیدگان حقوقی این جشنواره به عنوان شرکت خلاق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جشنوراه وب و موبایل ایران، سید محمد حسین سجادی نیری که در نشستی با برگزارکنندگان جشنواره وب و موبایل ایران سخن می‌گفت، با اشاره به برنامه ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی در حمایت از شرکت‌های خلاق اظهار داشت:‌ به موجب آیین نامه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق، شرکت‌هایی که از سوی مجموعه‌های تخصصی تعیین شده (مبادی)، معرفی می‌شوند، به عنوان شرکت خلاق پذیرفته شده و می‌توانند از مزایا و خدمات موضوع برنامه بهره مند شود.

سجادی نیری یکی از حوزه‌های تخصصی مشمول برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق را، کسب‌ و کارهای دیجیتال و فضای مجازی دانست و افزود: جشنواره وب و موبایل به سبب فراگیری و قدمت آن فرصت خوبی برای شناسایی شرکت‌های خلاق در حوزه کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی است. از این رو با همکاری برگزارکنندگان این جشنواره، برگزیدگان نهایی آن به عنوان شرکت خلاق پذیرفته می‌شوند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، شرایط لازم برای جشنواره‌ها و رویدادهای ملی برای همکاری به عنوان مبادی را بر شمرد و گفت: مرتبط بودن رویداد با حوزه شرکت‌های خلاق؛ دارا بودن مجوز از مرجع ذیصلاح؛ وجود نظام ارزیابی مستند و قابل‌ارائه؛ حداقل سه دوره سابقه برگزاری؛ حضور نماینده دبیرخانه در هیئت‌داوران و معرفی سه برگزیده اول در هر حوزه به عنوان شرکت خلاق از شرایط لازم برای جشنواره‌ها و رویدادهای ملی است و جشنواره وب و موبایل که دوره یازدهم خود را برگزار می‌کند، برای معرفی شرکت‌های خلاق مناسب است.

الفت نسب:‌ مشارکت میلیونی در آراء یازدهمین جشنواره وب و موبایل را پیش‌بینی می‌کنیم
در این نشست رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه صنفی کسب و کارهای اینترنتی نیز با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره وب و موبایل گفت: کسب و کارهای اینترنتی نیازمند یک محک و معیار مناسب برای رقابت کردن هستند و جشنواره وب و موبایل با سابقه برگزاری ۱۰ دوره، محل مناسبی برای این رقابت سالم است.

وی افزود: امسال انتظار رأی میلیونی مردمی در جشنواره را داریم و این سطح از مشارکت در هیچ رویداد دیگری از این حوزه دیده نشده است که نشان از تثبیت جشنواره وب و موبایل ایران دارد.

شایان شلیله: بهترین سایت کسب و کار سال در جشنواره یازدهم وب و موبایل معرفی می‌شود.
شایان شلیله، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی استان تهران و هم بنیان گذار جشنواره وب و موبایل ایران نیز در این نشست با تقدیر از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد:‌ جشنواره وب از نظر اجرا به سطح استاندارد نزدیک شده است و از این رو معرفی برگزیدگان به عنوان شرکت خلاق کاملاً امکان‌پذیر است.

وی به آمار مشارکت در جشنواره یازدهم وب و موبایل اشاره کرد و گفت:‌ در یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در بخش وب سایت، ۳۱۷۵ وب سایت شرکت کرده‌اند و در موبایل اندروید، ۲۴۹۴ اپلیکیشن و در بخش ای‌او‌اس نیز ۲۰۹ اپلیکیشن ثبت نام کرده‌اند که البته این آمار احتمالاً پس از بررسی کمیته پذیرش با اندکی کاهش روبرو شده‌ است.

شلیله با اشاره به بخش‌های ویژه جشنواره یازدهم خاطرنشان کرد:‌ امسال با رأی شورای داوران بهترین کتاب تالیفی یا ترجمه کارآفرینی، بهترین سایت از نظر محتوا، بهترین سایت از نظر دیداری و طراحی، بهترین سایت از نظر ساختار و دسترسی و بهترین سایت کسب و کار ۹۷ نیز معرفی می‌شوند.

یازدهمین دوره از جشنواره وب و موبایل ایران هم‌اکنون در مرحله داوری است و مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان آن ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه برگزار خواهد شد

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حامیان جشنواره وب و موبایل ایران

حامیان معنوی


اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور irvc انجمن فین تک پارادایس هاب

همکاران برگزاری


ایران سرور کافه بازار رایچت in1min

حامیان رسانه‌ای


GSM وبنا دیجیاتو زومیت اینتیتر Bourse News بی تیتر مجازیست کسب و کار ویجیاتو ایستنا اقتصاد ۲۴ زومتک تکراتو استارتاپ۳۶۰