با تمرکز بر روی کپی کاری توسعه پایدار محقق نمی شود

به گزارش ستادخبری جشنواره وب و موبایل ایران، فریدون کوهرنگی در پنل سالن اصلی همایش وب و موبایل با طرح سوالی مبنی بر اینکه نوآوری زاده قدرت است یا قدرت زاده نوآوری است؟ بیان کرد: ما در دوران باستان نوآوری های عجیبی داشتیم، نوآوری ها در اوج اقتدار ایران به عنوان یک قدرت اقتصادی و نظامی بوده است.
وی با بیان اینکه در تاریخ جهان چنین سیکل نوآوری را نمی توانیم نادیده بگیریم، افزود: تا آخر قرن بیستم نوآوری در اختیار قدرت بوده است ولی در قرن بیست و یکم برای اولین بار وارد عصری شدیم که با قدرت شخص خودمان می توانیم در این حیطه تاثیرگذار باشیم که می توانیم آن را عصر خرد و پایداری نامگذاری کنیم.
بنیانگذار مپس با اشاره به اینکه امروز هم نوآوری برای به وجود آوردن مزیت رقابتی تاثیرگذار است، یادآور شد: ما وارد دوره ای می شویم که توسعه فقط با پایداری محقق می شود.
وی با اشاره به اینکه می توانیم کپی را پذیرفته و با مدل کشور خودمان نوآوری ها را ارائه دهیم تصریح کرد: اگر روی کپی کاری متمرکز شویم توسعه پایدار محقق نمی شود و مسؤولیت توسعه پایدار بر عهده دولت و… نیست.
کوهرنگی با بیان اینکه توسعه پایدار وظیه تک تک ما است، اضافه کرد: نوآوری به تکنولوژی ارتباطی ندارد، تکنولوژی ابزاری برای نوآوری است.
وی تاکید کرد: نوآوری زمانی اتفاق می افتد که به دیگران نگاهی به عنوان یک انسان داشته باشیم و باید این راه بدانیم که برای نسل های آینده فقط نوآوری ها به یادگار می ماند.

انتهای پیام/

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حامیان جشنواره وب و موبایل ایران

حامیان معنوی


اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی مرکز ملی فضای مجازی سازمان ملی کارآفرینی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز فرابورس ایران انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست نویسی

همکاران برگزاری


لحظه نگار ایران سرور ایسلکت لیمیتلس مرکز نوآوری آو گروه نوآوری مالی پارس آپلا رایزن پارس باشگاه کارآفرینی تیوان پرس لاین کافه بازار پلتفرم تهران ببینو گیکتوری    آبی سفید

حامیان رسانه‌ای


GSM وبنا دیجیاتو Bourse News راه پرداخت آی‌چیزها آرمان اقتصادی کلیک بی تیتر