آخرین اپیزود پادکست جشنواره وب و موبایل ایران رو از دست نده

کست باکس

گروه بندی های دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران اعلام شد

یکی از تغییرات جشنواره وب و موبایل ایران در سال ۹۷ بروزرسانی گروه‌بندی‌ها و شفاف‌سازی تعاریف هر گروه بود. در سال ۹۷ تعدادی گروه، به گروه‌بندی‌های جشنواره اضافه شدند و تعدادی هم پس از بررسی شرکت‌کنندگان سال قبل با سایر گروه‌ها ادغام شدند و در نهایت تعداد ۸۷ گروه در این سال اعلام شدند.

در سال ۹۸ پس از بررسی شرکت‌کنندگان گروه‌های دوره‌ی قبل و نیز با بررسی ملاک‌های بین‌المللی استاندارد، گروه‌بندی‌ها مجددا بازبینی و دستخوش تغییرات شدند.

یکی از اساسی‌ترین تغییرات گروه‌ها این است که امسال نگاه جامع‌تری به آنها داشته‌ایم و وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها در گروه‌های زیادی در کنار هم قرار گرفته‌اند. به این صورت که در گروه‌های متعددی هم تندیس وب و هم تندیس موبایل در نظر گرفته شده است. برای مثال در گروه سرویس‌های خدمات شخصی و منزل هم یک وبسایت برنده خواهیم داشت و هم یک اپلیکیشن برنده.

در برخی گروه‌ها نیز این امکان وجود نداشت و با درنظر گرفتن فضای رقابتی عادلانه و تعداد وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه، صرفا تندیس وب و یا تندیس موبایل در نظر گرفته شده است. برای مثال در شاخه‌ی بازی و سرگرمی به غیر از گروه بازی‌های تحت وب که فقط تندیس وبسایت خواهد داشت، به بقیه ی گروه‌های این شاخه تندیس موبایل تعلق می‌گیرد.

همانند سال گذشته تعدادی گروه ویژه نیز در کنار این گروه‌ها مشخص شده‌اند که برندگان این گروه‌ها از میان تمامی شرکت کنندگان و نه صرفا گروه های خاص تعیین می‌شوند. امسال تعداد گروه‌های ویژه‌ی جشنواره وب و موبایل ایران به ۱۸ گروه تغییر پیدا کرده است و این در صورتی است که در سال گذشته تنها ۹ گروه ویژه تعیین شده بود.

در مجموع امسال تعداد گروه های جشنواره وب و موبایل ایران ۷۵ گروه می‌باشد که در زیر این گروه‌ها و تعاریف آنها را مشاهده می‌کنید.

مشاهده ی گروه بندی ها از طریق صفحه ی گروه ها ی وبسایت جشنواره وب و موبایل ایران

لازم به ذکر است که امسال در راستای پاسداری از زبان فارسی در جشنواره وب و موبایل ایران، گام کوچکی برداشته ایم که در این گام گروه‌ها و تعاریف آنها با همکاری انجمن ویراستاری و درست نویسی توسط کارشناسان این انجمن بازبینی و ویراستاری گردیده اند.

ّهمچنین از دیگر گروه‌های ویژه‌ی در نظر گرفته شده برای امسال،‌ معرفی بهترین سایت یا اپلیکیشن سال ۹۸ از نظر دسترسی‌‌پذیر بودن برای توان‌یاب‌ها است تا جشنواره قدمی کوچک در جهت تشویق کسب و کارهای ایرانی در جهت تسهیل دسترسی برای توان‌یاب‌ها برداشته باشد.

 

جدول گروه‌بندی های سال ۹۸

شاخهنام گروهبرنده تندیس وبسایت برتربرنده تندیس اپلیکیشن برتربرنده رای‌گیری مردمیتوضیح
محتوا و خبریانقلاب اسلامی و دفاع مقدسداردداردوبگاه‌های اطلاع‌رسانی و محتوایی و خبری با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس.
محتوا و خبریدین و معارفداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های اطلاع‌رسانی و محتوایی و خبری در حوزۀ دین و معارف.
محتوا و خبریخانواده و کودکداردداردوبگاه‌های اطلاع‌رسانی و محتوایی و خبری در حوزۀ خانواده و کودک. این گروه شامل سرویس‌ها و خدمات مرتبط با کودک و خانواده نمی‌شود.
محتوا و خبریسلامت و بهداشت و زیباییداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که دربارۀ سلامت، زیبایی، بهداشت یا فیتنس تولید محتوا می‌کنند. این گروه شامل فروشگاه‌های تخصصی و سرویس‌های برخط این حوزه نمی‌شود.
محتوا و خبریوبگاه‌های خبری و خبرگزاری‌هاداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های خبری عمومی مانند خبرگزاری‌های رسمی، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، مجله‌های برخط و وبگاه روزنامه‌ها وبگاه‌هایی که فعالیت خبری آن‌ها برخط بوده و نسخۀ چاپی ندارند یا در صورت داشتن نسخۀ چاپی، اصل فعالیتشان مربوط به اینترنت است. برای مثال، وبگاه هفته‌نامۀ شنبه در این گروه جا ندارد؛ ولی وبگاه شنبه‌پرس می‌تواند در این گروه شرکت کند.
محتوا و خبریوبگاه‌‌های شهری و محله‌ایداردداردوبگاه‌های اطلاع‌رسانی و خبری تخصصی با محوریت محله، منطقه یا شهر خاص. این گروه شامل وبگاه‌های مربوط به سازمان‌های دولتی یا نهاد‌های عمومی شهری یا استانی نمی‌شود.
محتوا و خبریسبک زندگی (lifestyle)داردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی با موضوع و منابعی که مردم را با شیوه‌های مختلف زندگی، حالت‌ها و سلیقه‌ها، گروه‌های اجتماعی و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌کند. این گروه شامل وبگاه‌هایی با موضوع خانواده و کودک و ورزش و سلامت نمی‌شود. این دسته از وبگاه‌ها باید در گروه مربوط به خود شرکت کنند.
محتوا و خبریسینما و تئاتر و موسقیداردداردوبگاه‌های اطلاع‌رسانی و خبری و محتوایی در حوزۀ سینما و تئاتر و موسیقی. این گروه شامل سرویس‌های فروش بلیت سینما و تئاتر و کنسرت نمی‌شود. این دسته از وبگاه‌ها باید در گروه مربوط به خود نام‌نویسی کنند.
محتوا و خبریادب و فرهنگ و هنر و فلسفهداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های اطلاع‌رسانی و خبری و محتوایی در حوزۀ فرهنگ و هنر و ادبیات و فلسفه. این گروه شامل وبگاه‌های موسیقی و سینما نمی‌شود. این دسته از وبگاه‌ها باید در گروه مربوط به خود نام‌نویسی کنند.
محتوا و خبریکتاب، دانش و مراجع علمیداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های که محتوای آن‌ها مقالات آموزشی و منابع پژوهشی است: بانک مقالات، تحقیقات دانشگاهی و… . این گروه شامل وبگاه‌های کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز علمی دولتی یا خصوصی یا عمومی نمی‌شود. برنامک‌‌ها و وبگاه‌های دایرهالمعارف و کتاب‌ها و دانستنی‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.
محتوا و خبریکامپیوتر و موبایل و تکنولوژیداردداردوبگاه‌های اطلاع‌رسانی و خبری در حوزۀ کامپیوتر و فناوری اطلاعات، شبکه، معرفی تکنولوژی‌های روز دنیا و معرفی ابزار‌های دیجیتالی مدرن. این گروه شامل وبگاه‌های فروشگاهی نمی‌شود.
محتوا و خبریگردشگری و سفرداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های اطلاع‌رسانی و آموزشی و انگیزشی با محتوای مرتبط به صنعت توریسم مانند وبگاه‌های هتل‌ها، آژانس‌های مسافرتی، و محتوایی مرتبط با گردشگری و طبیعت‌گردی، توریسم پزشکی و معرفی مناطق توریستی ایران. این گروه شامل وبگاه‌های رزرو هتل و بلیت نمی‌شود. همچنین وبگاه‌هایی که مربوط به یک شهر یا یک منطقۀ خاص هستند و جنبۀ عمومی در صنعت توریسم ندارند، باید در گروه مربوط به خود نام‌نویسی کنند.
محتوا و خبریکسب‌وکار و مدیریت و تجارت و استارتاپداردداردوبگاه‌های خبری و محتوایی با موضوع توسعۀ کسب‌وکار، تجارت، مدیریت استارتاپ و… . وبگاه‌های بهبود سئو، آموزشی و مرتبط با طراحی وبگاه و طراحی کسب‌وکار و… هم در این گروه قرار می‌گیرند. این گروه شامل وبگاه‌ها و سرویس‌های پیامکی و خدمات و مشاورۀ سئو و طراحی وبگاه نمی‌شود.
محتوا و خبریمحیط‌زیستداردداردوبگاه‌هایی که در زمینه‌های مختلف زیست‌محیطی مشغول فعالیت‌اند؛ شامل بازیافت، صرفه‌جویی در انرژی و… .
محتوا و خبریورزش و تندرستی و تناسب اندامداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های اطلاع‌رسانی محتوایی و خبری در حوزۀ ورزش و تندرستی که به‌صورت تخصصی در این حوزه فعال‌اند و محتوا تولید می‌کنند.
سازمانی و اطلاع‌رسانیبانک و بیمهداردداردوبگاه‌های رسمی مالی که شامل بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و مؤسسات مالی و اعتباری هستند. این گروه شامل نمایندگی‌ها و وبگاه‌های اطلاع‌رسانی در این حوزه نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیتأمین‌کنندگان اینترنت و زیرساخت‌هاداردداردداردوبگاه و برنامک‌های شرکت‌های تلفن همراه (اپراتورهای موبایل)، ارائه‌کنندگان اینترنت و مراکز داده. این گروه شامل وبگاه‌های مربوط به نمایندگی‌های فروش نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیدانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشیداردداردوبگاه رسمی مدارس دوره‌های مختلف ابتدایی و دبیرستان و آموزش عالی و مؤسسه‌های آموزشی. این گروه شامل آموزش الکترونیکی نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیسازمان‌ها و مؤسسه‌های دولتیداردداردوبگاه‌های وزارتخانه و سازمان‌های وابستۀ شهرداری‌ها و نهاد‌های عمومی. این گروه شامل دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیسازمان‌های خیریه و فعالیت‌های اجتماعیداردداردوبگاه‌های مربوط به سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و کمپین‌های خیریه و عام‌المنفعه که جنبۀ کمک‌رسانی به مردم یا فعالیتی خیرخواهانه دارند. کمپین‌های فعالیت‌های اجتماعی و مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در این گروه پذیرفته می‌شوند.
سازمانی و اطلاع‌رسانیشرکت‌های عضو سازمان بورس و فرابورس (سهامی عام)داردداردوبگاه‌های رسمی وابسته به شرکت‌های خصوصی مانند تولیدی‌ها، کارخانه‌ها، صنایع دارویی، صنایع غذایی و… که به‌طور مستقیم سرویس خدمات اینترنتی ارائه نمی‌کنند و جنبۀ معرفی شرکت خود را دارند. فقط وبگاه‌هایی در این گروه قرار می‌گیرند که سهامی عام هستند و در سازمان بورس یا فرابورس پذیرفته شده‌اند. این وبگاه‌ها فقط مربوط به اطلاع‌رسانی‌های شرکت‌ها، اخبار و اطلاعات سهام، گزارش‌های مالی و… هستند.
سازمانی و اطلاع‌رسانیشرکت‌ها و مؤسسه‌های خصوصی (غیر از سهامی عام)داردداردوبگاه‌هایی که خدمات برخط ارائه نمی‌دهند و تنها اطلاعات مربوط به شرکت را ارائه می‌کنند. این وبگاه‌ها الزاماً صفحاتی مربوط به اطلاعات شرکت به‌صورت کامل، تماس با ما، معرفی سرویس و خدمات یا محصولات دارند. این گروه شامل شرکت‌های عضو سازمان بورس و فرابورس نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیشرکت‌های طراحی وبگاه‌داردداردشرکت‌هایی که در زمینۀ توسعه، طراحی و پیاده‌سازی، سئو و مدیریت وبگاه در حال فعالیت‌اند. این گروه شامل سرویس‌های برخط مربوط به خدمات اتومایتک سئو و هاستینگ نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیخبری و نشریات و مجلات چاپیداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که نسخۀ الکترونیکی نشریۀ چاپی هستند. این گروه شامل نشریات برخطی که نسخۀ چاپی ندارند، نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیوبگاه‌ افراد مشهورداردداردوبگاه‌های مربوط به افراد سرشناس مانند خواننده‌ها، بازیگرها، بازیکنان تیم‌های ملی و شخصیت‌های شناخته‌شدۀ فرهنگی و هنری و ادبی و سیاسی و ورزشی. این گروه شامل وبگاه‌های شخصی که برای معرفی سرویس و خدمات یا برای ارائۀ رزومه طراحی شده‌اند و وبگاه‌های هواداری نمی‌شود.
سازمانی و اطلاع‌رسانیوبگاه‌‌های شخصیداردداردوبگاه‌های مربوط به اشخاص، چه وبگاه‌های معرفی و رزومۀ برخط و چه وبلاگ‌های شخصی. این گروه شامل وبگاه‌های هواداری و وبگاه‌های افراد مشهور نمی‌شود.
کسب‌وکارحمل‌ونقل آنلاین (شهری و بین‌شهری)داردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که سرویس‌های مربوط به حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری ارائه می‌دهند. این گروه شامل سرویس‌های فروش و رزرو بلیت قطار و اتوبوس و هواپیما نمی‌شود.
کسب‌وکارسرویس‌های خدمات شخصی و منزلداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های مربوط به فعالیت‌های خدماتی به اشخاص و منازل مانند خشک‌شویی و نظافت منزل (B2C). این گروه شامل سرویس‌ها و مارکت‌پِلیس‌ها (market place) نیز می‌شود.
کسب‌وکارخدمات مربوط به کسب‌وکارهاداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که خدمات اینترنتی و برخط مربوط به کسب‌وکارها ارائه می‌دهند. سرویس‌های B2B که بستر ارائۀ سرویس اینترنت هستند. به‌طور کلی و مشخص، سرویس و خدمات از طریق پلتفرم برخط به کسب‌وکار ارائه می‌شود و نه سرویس و خدمات و مشاورۀ غیربرخط. این گروه شامل سرویس‌ها و بازار برخط واسط و‌ شرکت‌های مشاوره و حقوقی که خدماتِ بر مبنای اینترنت ندارند، نمی‌شود.
کسب‌وکارزیرساخت ابری و هاستینگداردداردسرویس‌های مرتبط با زیرساخت مانند سرویس‌های ابری، سرویس‌های هاستینگ، سرور‌های مجازی و اختصاصی، سرویس‌های مربوط به نام دامنه. این گروه شامل دیتاسنترها و وبگاه‌هایی که زیرساخت ابری ارائه می‌کنند، نمی‌شود.
کسب‌وکارسرویس‌های بلاگ، شبکۀ اجتماعی و انجمن‌های آنلاین و پیام‌رسان‌هاداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که میزبان وبلاگ‌های متعددند و سرویس‌های اشتراکی برای نوشتن فراهم می‌کنند و نیز شبکه‌های اجتماعی بدون توجه به موضوع و حوزۀ فعالیتشان.
کسب‌وکارآموزش آنلاینداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که فرایند آموزش، از نام‌نویسی و ارائۀ دوره تا ارتباط با استاد، در آن‌ها به‌صورت الکترونیکی و با استفاده از ابزار‌های برخط فراهم می‌شود. این گروه شامل مجله‌ها و وبگاه‌های خبری، ‌محتوای آموزشی، وبگاه مؤسسه‌های آموزش حضوری و… نمی‌شود.
کسب‌وکاراشتراک‌گذاری محتوای دیجیتالداردداردداردسرویس‌ها و پلتفرم‌هایی که در قالب وبگاه و برنامک، خدمات به‌اشتراک‌گذاری محتوای صوتی، تصویری، رادیو، پادکست، ویدئوکست، VOD و پخش زندۀ برنامه‌های تلویزیونی و… ارائه می‌دهند.
کسب‌وکاراشتغال و کاریابیداردداردوبگاه‌هایی که در زمینۀ کاریابی، اشتغال نیمه‌وقت یا تمام‌وقت یا پروژه‌ای، دورکاری و کار در منزل مشغول فعالیت‌اند.
کسب‌وکارخدمات مالی، بانکی، بیمۀ آنلاین و پرداخت (فین‌تک)داردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که سرویس‌های مالی و بیمه ارائه می‌کنند، شامل: وبگاه‌های پرداخت، وبگاه‌های فروش بیمه‌نامه به‌صورت برخط و هرگونه خدماتی که در بستر‌های بانکی برایشان سرویس جدید ایجاد شده است. این گروه شامل وبگاه‌های رسمی بانک‌ها و بیمه‌ها نمی‌شود.
کسب‌وکارخرید بلیت سینما و تئاتر و دیگر رویدادهاداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که سرویس‌های فروش بلیت سینما، تئاتر، کنسرت و رویدادهای دیگر ارائه می‌دهند.
کسب‌وکارتبلیغات و بازاریابی دیجیتالداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که در زمینۀ تبلیغات اینترنتی سرویس ارائه می‌دهند: سرویس‌های تبلیغات بنری، سرویس‌دهنده‌های ایمیل‌مارکتینگ و… . این گروه شامل وبگاه‌های نیازمندی، آژانس‌های تبلیغاتی دیجیتال و سرویس‌های پیامکی نمی‌شود.
کسب‌وکاربازار آنلاین واسط خریدوفروشداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که واسط خریدوفروش محصولات فیزیکی هستند و تضمین خرید به ‌عهدۀ وبگاه است. این گروه شامل وبگاه‌هایی که واسط انتشار، خریدوفروش و دانلود برنامک‌ها و هر نوع فایل دیجیتال هستند، نمی‌شود.
کسب‌وکارخرید گروهیداردداردداردسایتهایی که خرید گروهی و/یا کد تخفیف را به صورت عام و خاص فراهم میکنند.
کسب‌وکارخودرو و خدمات مرتبطداردداردتمامی وبگاه‌هایی که در زمینۀ اطلاع‌رسانی، فروش نقد یا اقساطی، مقایسۀ قیمت، بررسی تخصصی خودرو و سایر امور مرتبط با خودرو فعالیت می‌کنند. نیازمندی‌های تخصصی خودرو و فروشگاه‌های تخصصی خودرو هم می‌توانند در این گروه شرکت کنند.
کسب‌وکارسرویس‌های وبگاه‌‌ساز و اپلیکیشن‌سازداردداردداردتمامی وبگاه‌ها و برنامک‌هایی که امکان ساخت وبگاه، فروشگاه برخط و / یا برنامک موبایل را بدون نیاز به دانش تخصصی فراهم کرده‌اند. این گروه شامل شرکت‌های طراحی وبگاه و خدمات سئو یا طراحی و تولید برنامک بدون پلتفرم طراحی نرم‌افزار برخط نمی‌شوند.
کسب‌وکارسفارش آنلاین غذا و نوشیدنیداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های مرتبط با پخت‌و‌پز در ایران شامل فرهنگ غذایی، رستوران‌ها، دستورپخت، نوشیدنی و سفارش برخط غذا.
کسب‌وکارسلامت الکترونیکداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که خدمات یا سرویس‌هایی در حوزۀ سلامت، پزشکی و بهداشت ارائه می‌دهند؛ مانند سرویس‌های ارتباط تصویری با دکتر، خدمات نوبت‌دهی تخصصی پزشکی، سرویس‌های و برنامه‌های که به‌طور مشخص به حوزۀ سلامت و پزشکی ارتباط دارند. فروشگاه‌های تخصصی و‌ وبگاه‌های آموزشی تخصصی نیز می‌توانند در این گروه شرکت کنند. این گروه شامل وبگاه‌های محتوایی یا وبگاه‌های مربوط به کلینیک‌ها و پزشکان نمی‌شود. در این گروه فقط باید سرویس و خدمات مرتبط با سلامت یا پزشکی به‌صورت الکترونیکی و در بستر اینترنت ارائه شود.
کسب‌وکارفروشگاه آنلاین‌ و خرید آنلاینداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که از طریق اینترنت، محصولات فیزیکی مختلف را به فروش می‌رسانند. در این فروشگاه‌ها محدودیت نوع محصول وجود ندارد و محصولات در دسته‌بندی‌های مختلف و عمومی به فروش می‌رسند. این گروه شامل وبگاه‌های هاستینگ و پنل‌های اس‌ام‌اس نمی‌شود.
کسب‌وکارفروشگاه‌های تخصصیداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌های فروشگاهی که به‌صورت خاص بر یک نوع محصول یا محصولات یک برند خاص تمرکز کرده‌اند یا مخصوص یک شهر یا استان خاص هستند؛ مثل فروش کتاب، میوه و…؛ به‌غیر از وبگاه‌هایی که در جشنواره برای آن‌ها گروه خاص به‌عنوان فروشگاه تخصصی ایجاد شده است.
کسب‌وکارمارکت‌فایل‌های دیجیتالداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که واسط انتشار، خریدوفروش و دانلود برنامک‌ها هستند و هر نوع فایل دیجیتال در آن‌ها وجود دارد. این گروه شامل وبگاه‌هایی که واسط خریدوفروش کالای فیزیکی هستند، نمی‌شود.
کسب‌وکارنیازمندی‌ها‌ی عمومی و تخصصیداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که در حوزۀ نیازمندی‌های عام و خاص فعالیت می‌کنند و موضوع، منطقۀ جغرافیایی و… را پوشش می‌دهند. پرداخت بین خریدار و فروشنده از طریق این وبگاه‌ها انجام نمی‌شود.
کسب‌وکارنیازمندی‌ها‌ی مسکن و املاکداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که خرید، فروش، رهن و اجارۀ املاک و مسکن را تبلیغ می‌کنند، نیز وبگاه‌های آژانس‌های املاک و وبگاه‌های ارائه‌دهندۀ فهرست املاک برای خریدوفروش.
کسب‌وکارنیازمندی‌ها‌ی شهر و استان خاصداردداردوبگاه‌های مربوط به نیازمندی‌هایی که به‌صورت خاص به یک شهر یا یک استان مربوط هستند، چه به‌صورت تخصصی باشند و چه به‌صورت عمومی. در اینجا ملاک، محدودۀ جغرافیایی بوده، مخصوص شهرها و استان‌هایی به‌غیر از تهران است.
کسب‌وکاررزرواسیون بلیت هتل و هواپیماداردداردداردوبگاه‌ها و برنامک‌هایی که برای تسهیل فرایند خرید بلیت و رزرو هتل و ویلا در حوزۀ مرتبط با گردشگری فعالیت می‌کنند. این گروه شامل پورتال‌های شهری و وبگاه‌های اطلاع‌رسانی نمی‌شود.
بازی و سرگرمیبازی آنلاین ایرانی (تحت وب)داردداردبازی‌های برخط که به زبان فارسی تولید شده و پشتیبانی می‌شوند و از طریق وب می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این گروه شامل وبگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی این حوزه نمی‌شود. برنامک‌های بازی نیز مشمول این گروه نمی‌شوند و این گروه فقط مخصوص بازی‌هایی است که از طریق مروگر می‌توان آن‌ها را بازی کرد.
بازی و سرگرمیبازی‌های آموزشی و دانستنی‌هاداردداردبرنامک‌های بازی با موضوعات اطلاعات عمومی و دانستنی‌ها.
بازی و سرگرمیبازی‌های استراتژی و نقش‌آفرینیداردداردبرنامک‌های بازی با موضوعات استراتژی و نقش‌آفرینی.
بازی و سرگرمیبازی‌های رقابتیداردداردبرنامک‌های بازی که در آن‌ها رقابت‌های دو یا چندنفره به‌صورت برخط (آنلاین) و برون‌خط (آفلاین) انجام‌ می‌شود.
بازی و سرگرمیبازی‌های عمومیداردداردبرنامک‌های بازی و سرگرمی که در گروه‌های خاص دیگر امکان تعریف‌شدن ندارند.
بازی و سرگرمیبازی‌های مسابقه و سرعتداردداردبرنامک‌های بازی با محوریت موضوعی مسابقه و سرعت، نظیر برنامک‌های مسابقۀ ماشین‌سواری و… .
گروه‌های ویژهبهترین کتاب تألیف یا ترجمه در کارآفرینیدارداین کتاب‌ها باید اولین بار در سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ منتشر شده باشند. هیئت‌داوران از میان کتاب‌های تأثیرگذار در زیست‌بوم، در قالب جلسه‌های مشورتی یک کتاب را به‌عنوان برترین کتاب این حوزه انتخاب و معرفی می‌کنند.
گروه‌های ویژهبهترین وبگاه‌ یا اپلکیشن از نظر ویراستاری و درست‌نویسی زبان فارسیداردبا همکاری «انجمن ویرایش و درست‌نویسی»، از بین نامزدهای مرحلۀ دوم داوری جشنوارۀ وب و موبایل ایران، برترین وبگاه و برترین برنامک از نظر فارسی‌نویسی انتخاب می‌شود.
گروه‌های ویژهبهترین وبگاه‌ از نظر محتواییداردهیئت‌داوران با توجه به ملاک‌های داوری جشنوارۀ وب و موبایل ایران و نکات مربوط به رعایت حقوق نویسنده یا نویسندگان، در جلسه‌های مشورتی یک وبگاه را از میان شرکت‌کنندگان انتخاب می‌کنند.
گروه‌های ویژهبهترین وبگاه‌ از نظر طراحی دیداری و ساختارداردهیئت‌داوران با توجه به ملاک‌های داوری جشنوارۀ وب و موبایل ایران، وبگاهی را که بهترین طراحی دیداری را دارد، در جلسه‌های مشورتی از میان شرکت‌کنندگان انتخاب می‌کنند.
گروه‌های ویژهبهترین وبگاه‌ یا اپلیکیشن از نظر دسترسی برای افراد توان‌یابداردهیئت‌داوران با توجه به ملاک‌های داوری جشنوارۀ وب و موبایل ایران، یک وبگاه را که از نظر ساختار، ساده و در دسترس طراحی شده است، در جلسه‌های مشورتی از میان شرکت‌کنندگان انتخاب می‌کنند.
گروه‌های ویژهبهترین سریال یا فیلم دیجیتالداردفیلم یا سریالی که برای شبکه‌ها و سرویس‌های برخط ساخته شده و در وبگاه‌های پخش اینترنتی برای اولین بار پخش شده است.
گروه‌های ویژهبهترین کمپین تبلیغاتی دیجیتال سال ۱۳۹۸داردبهترین کمپین تبلیغات دیجیتال که در طول سال ۱۳۹۸ در ایران راه‌اندازی شده است. فقط محدود به برند‌های اینترنتی نیست و می‌تواند به برند‌های غیربرخط نیز مربوط باشد.
گروه‌های ویژهبهترین اپلیکیشن پیش‌رونده PWAداردبهترین برنامک موبایل پیش‌رونده.
گروه‌های ویژهبهترین اپلیکیشن موبایل (نوآور)داردهیئت‌داوران با توجه به ملاک‌های داوری جشنوارۀ وب و موبایل ایران، یک برنامک را در جلسه‌های مشورتی از میان شرکت‌کنندگان انتخاب می‌کنند.
گروه‌های ویژهبهترین اپلیکیشن موبایل (سال ۱۳۹۸)دارداین برنامک باید در سال ۱۳۹۸ طراحی شده و به‌صورت عمومی در اختیار کابران قرار گرفته باشد. هیئت‌داوران با توجه به ملاک‌های داوری جشنوارۀ وب و موبایل ایران، یک برنامک را در جلسه‌های مشورتی از میان شرکت‌کنندگان انتخاب می‌کنند.
گروه‌های ویژهبهترین وبگاه‌ (کسب‌وکار) سالدارداین کسب‌وکار باید در سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شده باشد. هیئت داوران با توجه به ملاک‌های جشنواره، از بین شرکت‌کنندگان و استارتاپ‌هایی که در سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شده‌اند، یکی را انتخاب می‌کنند.

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حامیان جشنواره وب و موبایل ایران

حامیان معنوی


اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور irvc انجمن فین تک پارادایس هاب

همکاران برگزاری


ایران سرور کافه بازار رایچت in1min

حامیان رسانه‌ای


GSM وبنا دیجیاتو زومیت اینتیتر Bourse News بی تیتر مجازیست کسب و کار ویجیاتو ایستنا اقتصاد ۲۴ زومتک تکراتو استارتاپ۳۶۰