داستان یک مسیر ۱۵ ساله - سال پانزدهم و مسیری متفاوت

مشاهده

۱۰ مشکل متداول در ثبت نام وبسایت ها

ضمن تشکر از همه دوستانی که در دهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده‌اند و با توجه به اینکه بررسی اولیه وبسایت ها توسط کمیته ثبت آثار شروع شده است، در تایید وبسایت ها شاهد نکات مهمی بودیم که در این مطلب به آن ها می پردازیم.

 1.  حتما دقت کنید که آدرس سایت به صورت درست و کامل وارد شده باشد و به این نکته هم توجه داشته باشید که وبسایت شما از طریق https در دسترس است یا خیر. در صورتی که آدرس وبسایت اشتباه وارد شده باشد ممکن است در تایید مالکیت و یا تایید توسط کمیته ثبت آثار با مشکل مواجه شوید.
 2. برخی از شرکت‌کنندگان گروه نامناسبی را برای شرکت در جشنواره انتخاب میکنند. لطفا با مراجعه به صفحه گروه ها و بررسی دقیق این صفحه گروه مناسب را انتخاب کرده. کمیته ثبت آثار گروه های ثبت نامی شرکت کنندگان را بررسی می‌کند اما متاسفانه امکان اصلاح گروه تمامی سایت ها توسط کمیته ثبت آثار موجود نیست. در صورتی که وبسایت شما به دلیل انتخاب گروه اشتباه توسط کمیته ثبت آثار رد شده است، پس از انتخاب گروه مناسب، درخواست بررسی مجدد دهید.
 3.  حتما دقت کنید که اطلاعات کاملی از سایت خود را در سایت جشنواره وارد کنید. آپلود کردن لوگو، نوشتن توضیحات کامل از سرویس و خدمات شما در مراحل بررسی کمیته ثبت آثار و داوری تاثیر به سزایی دارد. در قسمت توضیحات، به نوشتن نام و آدرس سایت اکتفا نکنید و به صورت کامل و دقیق از سرویس و خدماتی که در سایت شما ارایه می‌شود بنویسید
 4.  در انتخاب گروه هایی مثل وب سایت های شخصی و وب سایت های شرکتی دقت کنید. وبسایت‌های شخصی به سایت هایی گفته میشه که بیوگرافی و اطلاعات یک فرد در آن موجود باشد و یا سایت شرکتی به سایتی گفته می‌شود که در آن هیچ سرویس و خدمات آنلا‌ینی ارایه نشده است ولی مربوط به یک شرکت تجاری با فعالیت غیر انلاین و اینترنتی است.
 5. گروه “بازار آنلاین و واسط خرید و فروش” برای سایت هایی است که بستر خرید و فروش هستند و سایت های که به یک برند و یا محصول اختصاص دارند نمی‌توانند در این گروه ثبت نام کنند.
 6. در صورتی که در پروفایل وبسایت خود، اسکرین شات را مشاهده نمی‌کنید و یا اسکرین شات شما قدیمی است، از طریق ویرایش اثر درخواست اسکرین شات جدید بدهید. زیرا نداشتن اسکرین شات از مواردی است که امکان دارد سایت شما در پروسه تایید و داوری دچار مشکل شود.
 7. اگر سایت شما در حال راه اندازی هست و صفحه اول آن به اطلاع رسانی در مورد افتتاح سایت اختصاص داده شده است نمی‌توانید در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کنید. لطفا ابتدا صفحات وبسایت خود را تکمیل کنید و سپس اقدام به ثبت نام نمایید.
 8. سایت شما به دلیل نداشتن محتوای کافی، درحال به‌رورسانی و یا به روز نشدن مطالب طی ۱ ماه گذشته مورد تایید کمیته ثبت آثار قرار نگرفته است.
 9. دقت کنید که شرکت کردن یک وبسایت با دامنه های مختلف مجاز نیست و در صورتی که یک وبسایت با دامنه های مختلف در جشنواره حضور داشته باشد، متاسفانه تمام آنها از جشنواره حذف خواهند شد.
 10. درصورتی که وب سایت شما از نظر طراحی استانداردهای لازم را نداشته باشد، طراحی آن قدیمی باشد و یا از قالب های آماده استفاده کرده باشید وب‌سایت شما برای شرکت در این دوره از جشنواره تایید نخواهد شد. درصورتی که طراحی وب سایت خود را بررسی کرده و اطمینان دارید که در طراحی وب سایت شما از قالب های وبلاگی و طرح های آمده استفاده نمیشود وب سایت خود را برای بررسی مجدد برای ما ارسال کنید.

 

در پایان لازم است تاکید کنیم که با توجه به حجم بالای شرکت کنندگان، پروسه بررسی وبسایت ها ممکن است زمان بر باشد. بنابراین در صورتی که هنوز وبسایت خود را برای شرکت در دهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران ثبت نکرده اید، هرچه زودتر نسبت به شرکت در این رویداد اقدام نمایید.

 

۲ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

 1. برای من ایمیل اومده که وبسایت شما تایید نشد. و هیچ توضیحی درباره علت اون ارائه نشده. من وقتی نمیدونم از نظر شما کجای سایتم مشکل داره چطور باید اصلاحش کنم؟ فاکتور های شما از یه وبسایت خوب چی هست؟ نمیدونم کدومش رو ندارم!

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حامیان جشنواره وب و موبایل ایران

حامیان معنوی


اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور irvc انجمن فین تک پارادایس هاب

همکاران برگزاری


ایران سرور کافه بازار رایچت in1min

حامیان رسانه‌ای


GSM وبنا دیجیاتو زومیت اینتیتر Bourse News بی تیتر مجازیست کسب و کار ویجیاتو ایستنا اقتصاد ۲۴ زومتک تکراتو استارتاپ۳۶۰