بیانیه شورای داوری چهاردهمین جشنواره وب و موبایل ایران

مشاهده

گزارش آی تی ایران از رویداد «هفت شهر» جشنواره وب و موبایل در یزد

به نقل از آی‌تی‌ایران – رویداد هفت شهر جشنواره وب و موبایل ایران پنجشنبه بیست و هشتم آبان ۹۸ در یزد برگزار شد. در این رویداد که با حضور استاندار، فعالان اکوسیستم استارتاپی و کسب و کارهای آنلاین یزد برگزار شد، رضا الفت نسب عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای آنلاین ضمن اشاره به صدمات قطعی چند روزه اینترنت بین‌الملل افزود: «متاسفانه قطعی اینترنت ضربه‌های زیادی به کسب و کارها وارد کرد و اتفاقات خیلی بدی رخ داد. این صدمات برای کسب و کارها و استارتاپ‌هایی که خارج از تهران و در شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند جدی‌تر بود. البته تلاش‌های صورت گرفت که اتفاقت خوبی صورت بگیرد و شبکه ملی اطلاعات کامل‌تری داشته باشیم اما به هر حال در حد وسع و توان دوستان در وزارت ارتباطات این اتفاق افتاد. همچنان این ترس در مردم و کسب و کارهای ایرانی وجود دارد که دوباره چنین قطعی صورت بگیرد و این مسئله نشان می‌دهد که حاکمیت و دولت این نوع کسب و کارها را هنوز جدی نگرفته‌اند. متاسفانه مسئولین ما فرار رو به جلو را خوب یادگرفته‌اند و به جای پاسخگویی می‌بینیم که از ما سوال هم می‌پرسند.»

وی در ادامه تصریح کرد: «سرمایه‌‌گذاران دیگر جرات نمی‌کنند که به راحتی به این اکوسیستم ورود پیدا کرده و سرمایه‌گذاری کنند. خواهش ما از حاکمیت این است که در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد و از چنین برخوردهایی پرهیز کنند. دولت باید اجازه دهد کسب و کارهای اینترنتی رشد کنند و راه‌های جدیدی را امتحان کنند.»

در ادامه و در پنل انتقال تجربه، علیرضا صادقیان، مدیرعامل هلدینگ نوین ایرانیان و هم‌بنیان‌گذار چیلیوری و نت‌برگ در رابطه با ادغام تخفیفان و نت‌برگ گفت: «نت‌برگ و تخفیفان از محبوبیت بالایی برخوردارند. به این دلیل فعالیتشان را تحت همان برندهای قبل ولی با مدل جدید ادامه خواهند داد.»

صادقیان در رابطه با ادغام ریحون و چیلیوری نیز عنوان کرد: «پس از ادغام ریحون و چیلیوری فعالیت این دو سرویس هوشمند سفارش غذا تحت برند چیلیوری ادامه پیدا خواهد کرد.»

وی همچنین در رابطه با رای شورای رقابت در خصوص شکایت چیلیوری از اسنپ و اعتراض به رای این شورا افزود: «هنوز دادگاه تجدید نظر برگزار نشده اما تاثیری در حکم اعلام شده ندارد.»

حامیان جشنواره وب و موبایل ایران

حامیان معنوی


اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور سازمان ملی کارآفرینی ایران irvc انجمن فین تک پارادایس هاب

همکاران برگزاری


ایران سرور کافه بازار رایچت in1min